ŻEGNAJ PRZYGODO!

02 lis 2023

 

Wszystko, co dobre, szybko się kończy – te słowa doskonale podsumowują przygodę uczniów klasy III, którzy w ubiegłym tygodniu z troszkę niepewnymi minami pojechali do ośrodka Zaczarowane Wzgórze, gdzie przez trzy dni miło spędzali czas na zielonej szkole. Dzieci pod opieką wychowawczyni Sylwii Sonntag oraz pań Anny Nikiel i Katarzyny Łaciak eksplorowały tamtejsze lasy, zgłębiały wiedzę przyrodniczą, a przede wszystkim świetnie się bawiły, zdobywając kolejne stopnie survivalowe. Pomagali im w tym pracownicy ośrodka – pani Aneta oraz pan Sławek, który zresztą towarzyszył młodym podróżnikom przez cały czas. Dzieciaki samodzielnie krzesały ogień i uczyły się rozpalać ognisko, tworzyły pamiątki z drewna oraz robiły oliwę smakową. Kiedy miały chwilę wolnego czasu, biegły do minizoo, gdzie mogły zaprzyjaźniać się z króliczkami, kozami oraz ptactwem domowym. Ogromną atrakcją były również koniki, które dzieci najpierw czesały, a następnie mogły na nich pojeździć.

Wspaniałą atrakcją dla trzecioklasistów byłą wycieczka do kopalni w Bochni. Dzieciaki poznały jej historię, zwiedziły jej zawiłe korytarze i podziwiały piękno solnych rzeźb i ornamentów.

Ogólnie zielona szkoła okazała się dla dzieci niezapomnianą przygodą i do Szczyrku wróciły uśmiechnięte i zadowolone. I tylko jedno budziło ich niezadowolenie: wypad był zdecydowanie zbyt krótki.

Tekst Anna Jakubiec-Nikiel

Galeria zdjęć