Zawody lekkoatletyczne w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Zabrzegu

08 maj 2026

W dniu 6 maja na stadionie MOSiR w Zabrzegu odbyły się zawody sportowe – drużynowe zawody lekkoatletyczne w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Po wcześniejszym awansie zarówno kobiecej i męskiej drużyny szkolnej w zawodach gminnych pojechaliśmy na kolejny szczebel – etap powiatowy.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas 7-8, którzy byli przydzieleni do jednej konkurencji: bieg na 100m, 300m, 600m (dziewczyny), 1000m (chłopcy), skok w dal, rzut oszczepem, pchnięcie kulą oraz dodatkowo odbyła się sztafeta 4x100m.

Podczas rywalizacji sportowej drużyny szkolne mogły zdobyć medal drużynowo (medale dla najlepszych trzech drużyn) oraz indywidualnie (w każdej konkurencji były do rozdania medale dla najlepszych trzech osób). Łącznie w zawodach wzięło udziału 7 drużyn kobiecych i 7 drużyn męskich.
Drużynowo chłopcy zdobyli 7 miejsce gromadząc 662 punktów. Najbliżej do zdobycia medalu indywidualnie był Nikodem Chmiel w pchnięciu kulą, zajmując 4 miejsce.
Drużynowo dziewczyny zdobyły 6 miejsce gromadząc 689 punktów.

Skład dziewczyn: Oliwia Janica, Zuzanna Konior, Natasza Próchnicka, Maria Górny, Julia Laszczak, Marcelina Kubala, Julia Hnatiuk, Katarzyna Śleziona, Oliwia Bubnowska, Weronika Stec, Amelia Przybyła, Oliwia Kajda, Maja Marek i Adrianna Hybel.

Skład chłopaków: Dawid Walaszek-Rączka, Nataniel Jankowski, Nikodem Chmiel, Jakub Próchnicki, Mikołaj Kapuśnik, Bartosz Górny, Denys Lisohor, Patryk Bartyzel, Rafał Homel, Kacper Szczodrowski, Antoni Marek, Dariusz Olszowski i Milan Ochman.

Brawa dla wszystkich reprezentantów szkoły.

Indywidualnie dziewczyny zdobyły aż 5 medali:

Zuzanna Konior – ZŁOTO w pchnięciu kulą

Oliwia Janica – BRĄZ w pchnięciu kulą

Katarzyna Śleziona – BRĄZ w skoku w dal

Maria Górny – SREBRO w rzucie oszczepem

Maja Marek – BRĄZ w rzucie oszczepem

Oliwia Bubnowska zajęła 4 miejsce w rzucie oszczepem.

Wielkie gratulacje dla naszych drużyn szkolnych, godnie zaprezentowaliśmy się na tle innych szkół z powiatu bielskiego. Zaangażowanie, wiara we własne umiejętności przyniosły naszych uczniom sukcesy sportowe. Wspólna praca nauczycieli WF-u i młodzieży przyniosła te osiągnięcia. Dziękujemy Panu Kubie i Panu Szymonowi za przygotowanie sportowe oraz organizacyjne.

Galeria zdjęć