Zadbali o miejsca pamięci

27 paź 2023

 

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych. W tym roku również wolontariusze postanowili zadbać o odpowiednią oprawę tego święta i przekazać innym uczniom, jaką ma wagę.

Nasi Wolontariusze udali się na miejsce spoczynku wielu ważnych dla naszej szkolnej społeczności osób i zadbali o ich groby. Udało im się przygotować do uroczystości kilka mogił: Krystyny Byrdy, wieloletniej nauczycieli historii w naszej placówce, Pomnik Partyzantów, a także pomniki grobów, w których spoczywają najmłodsi. W dowód pamięci zapaliliśmy znicze Pani Małgorzacie Jasek i koledze Szymonowi Kaim.

Zaopiekowaliśmy  się także  pomnikiem, który ku czci pomordowanych więźniów obozu w Auschwitz, został zbudowany w Parku Zwierzynieckim. Pomnik i jego otoczenie zostały posprzątane, aby wspaniale prezentował się podczas uroczystości w dniach 1 i 11 listopada.

 

 

Szkolny Klub Wolontariatu

 

 

Galeria zdjęć