Trzydniowe atrakcje

30 mar 2023

3 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na trzydniową wycieczkę do Warszawy.  Jej celem było zapoznanie dzieci z najciekawszymi atrakcjami stolicy oraz samym miastem, a także rozpowszechnienie aktywnej formy wypoczynku.

Wszyscy uczestnicy stawili się na zbiórkę bardzo wczesnym rankiem i wyruszyliśmy w kilkugodzinną podróż. Szczyrk żegnał nas strugami deszczu, ale stolica przywitała nas słoneczkiem.

Zwiedzanie zaczęliśmy od Pałacu Kultury i Nauki, następnie udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Po tym emocjonującym doświadczeniu udaliśmy się na obiadokolację, a później do hotelu.

Następnego dnia tuż po śniadaniu wyruszyliśmy na zwiedzanie kolejnych atrakcji Warszawy. Podjechaliśmy pod Belweder, a następnie udaliśmy się na spacer do Łazienek  Królewskich. Stamtąd wyruszyliśmy dalej i dotarliśmy do Grobu Nieznanego Żołnierza, Pałacu Prezydenckiego, Zamku Królewskiego oraz na Cmentarz Powązkowski.

Ostatniego dnia zwiedzanie rozpoczęliśmy od PGE Narodowego. Następnie przejechaliśmy do chyba najbardziej wyczekiwanego przez uczniów miejsca, do Centrum Nauki Kopernik. Tam wszyscy mogli poznać wiele zjawisk, o których uczyli się tylko w teorii, m.in. z dziedziny biologii, fizyki, geografii i chemii. Po kilku godzinach tam spędzonych wyruszyliśmy w podróż do domu.

Podczas wyjazdu uczniowie dokumentowali pobyt w Warszawie przy pomocy  sprzętu fotograficznego zakupionego z Programu Laboratoria Przyszłości.