Wycieczka uczniów klas II i III do Wisły

30 mar 2023

 

12 października klasy młodsze pojechały na wycieczkę do Wisły.

Rozpoczęliśmy ją zwiedzaniem  skoczni im. A. Małysza. Idąc wzdłuż Wisły w kierunku centrum miasta, zatrzymaliśmy się przy kościele pw. śś. Piotra i Pawła, w którym przechowywane są starodruki, byliśmy także przywitać się ze stałym bywalcem amfiteatru St. Hadyną. W drodze na Zadni Groń zatrzymaliśmy się przy zbiorniku Czerniańskim, aby zobaczyć miejsce spotkania Białej i Czarnej Wisełki. W Zameczku Prezydenckim podziwialiśmy piękne meble, pamiętające czasy prezydenta Ignacego Mościckiego, a w dalszym ciągu będące w 10. światowego designu.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń, wróciliśmy do Szczyrku.

Wycieczka był dokumentowana  przy pomocy  sprzętu fotograficznego zakupionego z Programu Laboratoria Przyszłości.

Galeria zdjęć