Wycieczka klasy 2 i 4 do Bajki Pana Kleksa

23 paź 2023

„Bajka Pana Kleksa powstała jako inspiracja kultową postacią Ambrożego Kleksa – niezwykłego profesora-czarodzieja i bohatera książki „Akademia Pana Kleksa” autorstwa Jana Brzechwy. Z jednej strony jest to centrum nauki i doświadczeń, a z drugiej kreatywne miejsce do zabawy. Miejsce, w którym poprzez balansowanie pomiędzy fantazją i nauką rozwija się w dzieciach chęć odkrywania świata. Tam nauka łączy się z zabawą.”
Uczniowie klasy 2 i 4 mieli okazję w piątek 20.10. przekonać się czy tak naprawdę jest. Dzieci już od pierwszej chwili były zaangażowane w poszukiwanie skarbów Pana Kleksa, rozwiązywanie zagadek oraz wykonywanie zadań sprawnościowych. Dodatkowo mogły samodzielnie przeprowadzić doświadczenie chemiczne, a na koniec wyszaleć się w magicznej sali zabaw.
To był dzień pełen wrażeń i zabawy!

Galeria zdjęć