,,Pięć dyscyplin sportowych na 50-lecie Szczyrku”- Wewnątrzszkolny Turniej Sportowy dla klas 4-8

09 maj 2023

Szkolny Turniej Piłki Nożnej z okazji 50-lecia miasta Szczyrk

 

 

 

W dniu 9 maja 2023r. w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Nożnej z okazji obchodu jubileuszu naszego miasta. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Dyrektor Szkoły Pani Alicja Stec – Pruchnicka. Miło nam było gościć w tym wydarzeniu Burmistrza Miasta, Pana Antoniego Byrdego, który pożyczył wszystkim młodym sportowcom sukcesów oraz sportowej atmosfery rywalizacji. Przed tym wydarzeniem sportowym uczestnikom towarzyszyło wiele emocji. W turnieju mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie klas 4-8, którzy się zadeklarowali. Zgłoszone dziewczynki i chłopcy zostali rozlosowani do pięciu drużyn mieszanych z podziałem na dwie grupy wiekowe: 4-5; 6-8. Każda z drużyn wybrała sobie kapitana oraz nazwę zespołu. Wszyscy zawodnicy mieli czas, aby zapoznać się z systemem gry oraz obmyśleć strategię i dobrze się przy tym bawić.

Drużyny mieszane klas 4 – 5 w Szkolnym Turnieju Piłki Nożnej z okazji 50-lecia miasta Szczyrk

 

1 WYGRANI

Kasperczak Kacper

Przybyła Marcin

Bohachevskyi Serhii

Marek Emilia

Tomasik Klaudia

Hnatiuk Yuliia

Konior Zuzanna

Rafalik Aleksandra

 

2 KRÓLEWSCY

Handerski Szymon

Szczodrowski Kacper

Marek Antoni

Marek Maja

Stec Weronika

Czembor Małgorzata

Laszczak Julia

Rosek Nikola

 

3 SZCZYRKANIE
UNITED

Bartyzel Patryk

Próchnicki Jakub

Chmiel Nikodem

Antonenko Yeliena

Hybel Adrianna

Jakubiec Nikola

Janica Oliwia

 

4 TIGER TEAM

Jankowski Nataniel

Kapała Jakub

Górny Bartosz

Osika-P. Daria

Przybyła Amelia

Śleziona Katarzyna

Krupa Katarzyna

 

 

5 FC – SZCZYRK

Walaszek-R. Dawid

Kapuśnik Mikołaj

Homel Rafał

Kajda Oliwia

Hrushetska Olha

Górny Maria

Miezientseva Viktoriia

 

 

 

Drużyny mieszane klas 6 – 8 w Szkolnym Turnieju Piłki Nożnej z okazji 50-lecia miasta Szczyrk

 

 

 

 

1 PRYNCYPAŁKI

 

Sadrija Kenan

Kelar Kirill

Grzegorzek Karolina

Yandra Diana

Walaszek-R. Dominika

Rugała Dominik

Gotszling Łukasz

Puchała Jakub

 

 

2 SOKOLIKI

Narowski Oliwier

Walusiak Szymon

Gorzawska Zuzanna

Pawlik Paulina

Cichy Justyna

Dunat Colin

Cembala Jakub

 

 

 

 

3 FC – KAPUSTY

Kapuśnik Kacper

Szymczak Kamil

Jakubiec Emilia

Hnatiuk Diana

Jakubiec Laura

Kopaczka Antonii

Potępa Dawid

 

 

 

 

4SZCZYRKOWSKIE MŁOTY

Łoziński Patryk

Hołdys Dawid

Narowska Laura

Łozińska Marta

Śliż Zuzanna

Laszczak Krzysztof

Danel Patryk

 

 

5SZCZYRKOWSKI
ALL -NASSR

Cieślar Wojciech

Malcharek Mateusz

Romanowicz Marlena

Wątroba Karolina

Rafalik Jan

Nikiel Kajetan

Nierychły Jan

 

 

 

 

Drużyny rozegrały swoje mecze w dwóch Grupach (Grupa I – 3 zespoły; Grupa II – 2 zespoły), do których zostali wylosowani przez kapitanów. W Grupie I zagrali systemem „każdy z każdym”, a w Grupie II zagrały między sobą dwa zespoły. Zespół przegrany w Grupie I zajął 5 miejsce w turnieju. Zwycięzcy Grupy I i Grupy II grali między sobą o 1 i 2 miejsce całego turnieju, a zespoły z drugiej pozycji o 3 i 4 miejsce całego turnieju.
Rozgrywkom towarzyszyła sportowa atmosfera i piękna, słoneczna aura. Uczniowie, którzy w danym momencie nie byli zawodnikami turnieju, pełnili rolę kibica lub aktywnie spędzali czas na wolnych boiskach sportowych.
Ostatecznie, po długiej rywalizacji sportowej spośród dziesięciu drużyn grających w dwóch grupach wiekowych wyłoniono zwycięzców:

 

 

W kategorii klas 4-5

 

Miejsce I – SZCZYRKANIE UNITED

Miejsce II –TIGER TEAM

Miejsce III – FC – SZCZYRK

Miejsce IV – WYGRANI

Miejsce V – KRÓLEWSCY

 

 

 

W kategorii klas 6-8

 

Miejsce I – SZCZYRKOWSKIE MŁOTY

Miejsce II – SZCZYRKOWSKI ALL -NASSR

Miejsce III – PRYNCYPAŁKI

Miejsce IV – FC – KAPUSTY

Miejsce V – SOKOLIKI

 

 

 

W obu kategoriach zawodnicy z trzech pierwszych miejsc zostali udekorowani odpowiednio medalem złotym, srebrnym i brązowym.
Turniej piłki nożnej z okazji święta miasta nie tylko służył zjednoczeniu społeczności szkolnej czy też promocji zdrowego   stylu życia. Był również odzwierciedleniem sportowej pasji wychowanków Szkoły Podstawowej nr 2, która wielokrotnie przynosiła zaszczyt Miastu Szczyrk na zawodach sportowych wysokiej rangi. Organizatorzy i sędziowie tego wydarzenia sportowego, Aneta Chrobak i Jakub Wałęga, serdecznie gratulują wszystkim młodym zawodnikom sportowej postawy, zdrowej rywalizacji i osiągniętego sukcesu.

 

Pozostajemy ze sportowym pozdrowieniem

Aneta Chrobak

Jakub Wałęga

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Do przekopiowania :