Sztafety, turniej piłki nożnej

11 sty 2020

      Kolejna edycja Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych miała miejsce 23 września w Rybarzowicach. Choć warunki atmosferyczne były bardzo dużym wyzwaniem dla naszych uczestników, każdy z nich dzielnie walczył
i bezpiecznie ukończył bieg.

      Ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczyrku na linii startowej stanęły 6-cio osobowe reprezentacje w trzech grupach. W skład starszej weszli chłopcy z klasy VII i VIII: Sebastian Moskal, Szynom Siuda, Adam Marek, Jan Śleziona, Fabian Wandzel, Oliwier Cieślar, natomiast chłopców
i dziewczynki z klas IV-VI stanowiących młodszą grupę reprezentowali: Paulina Majcher, Karolina Grzegorzek, Agata Przybyła, Karolina Wątroba, Weronika Marek, Łucja Siuda, Piotr Hankus, Karol Potępa, Patryk Łoziński, Kacper Kapuśnik, Jakub Urbanek, Jan Majdak.

Obie grupy rywalizowały pod okiem swoich nauczycieli wychowania fizycznego Anety Chrobak oraz Jakuba Wałęgi.

      Kolejną sportową rozgrywką była piłka nożna. W czwartek 26 września gotowością do rywalizacji sportowej wykazali się uczniowie klasy IV-VI w składzie: Kacper Kapuśnik, Oliwier Narowski, Piotr Hankus, Szymon Stec, Igor Moraniec, Karol Potępa, Jakub Urbanek, Jan Majdak, Denis Antonian, a piątkowej rywalizacji podjęli się chłopcy z klas VII-VIII: Sebastian Moskal, Szynom Siuda, Adam Marek, Jan Śleziona, Fabian Wandzel, Oliwier Śliwiany, Filip Walusiak.

      Gospodarzem zawodów były Rybarzowice, które do wspólnych zmagań zaprosiły szkołę z Buczkowic, Godziszki oraz Szkołę Podstawową nr 1 i nr 2 ze Szczyrku. Wspaniałym warunkom towarzyszyła miła, sportowa atmosfera. Rozgrywki odbyły się bez kontuzji, zgodnie z zasadami fair play. Nad piłkarzami opiekę sprawował nauczyciel wychowania fizycznego Jakub Wałęga.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności tym, który zaznali smaku zwycięstwa.

Aneta Chrobak