Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas I-VIII

18 gru 2023

W dniach 12-13grudnia  w naszej szkole miało miejsce szkolenie z pierwszej pomocy. Wszyscy uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach teoretyczno- praktycznych . Podczas tego spotkania każdy uczeń od najmłodszego tj. ucznia kl.I do najstarszego ucznia kl.VIII miał możliwość poznania lub przypomnienia sobie o prostych czynnościach wykonywanych przed przybyciem ratowników w przypadku osoby poszkodowanej.

Tematyka szkolenia obejmowała:

  • Sprawdzanie podstawowych funkcji życiowych osoby poszkodowanej.
  • Podstawowe zabiegi resuscytacyjne w przypadku, niemowlaka, osoby młodocianej oraz osoby dorosłej.
  • Prawne i moralne aspekty udzielania pierwszej pomocy.
  • Zadławienia.

 

Dzieci z klas młodszych oraz uczniowie z klas starszych mieli możliwość przećwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach z zachowaniem elementarnych zasad higieny z użyciem rękawiczek oraz maseczek jednorazowych.

 

Galeria zdjęć

Best_Wordpress_Gallery id=”193″ title=”Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas I-VIII11″]