Święto Patronki – Królowej Jadwigi w SP 2 w Szczyrku

14 cze 2023

6 czerwca 2023r. nasza szkoła obchodziła Święto Patronki – Królowej Jadwigi. To zaszczytne imię przywrócono w maju 1991r.  Od tej pory jest to wielkie święto całej społeczności szkolnej. Nasza Patronka zobowiązuje nas do pracy i uczciwości. Staramy się rzetelnie uczyć, osiągać sukcesy na miarę naszych możliwości i postępować tak, by nie zawieźć zaufania rodziców i nauczycieli. Jesteśmy dumni, że patronuje nam tak wspaniała postać jak Królowa Jadwiga, która położyła wielkie zasługi dla rozwoju szkolnictwa. Królowa Jadwiga dbała o dobro ludzi, łagodziła zatargi rozstrzygała spory w duchu etyki chrześcijańskiej, miłowała pokój. Popierała ludzi wybitnych, zakładała nowe szkoły. Akademia Krakowska Jej zawdzięcza swój rozwój. Dzięki jej wysiłkom młodzi ludzie mogli się kształcić. Dlatego Królową Jadwigę uważa się za patronkę uczących się dzieci i młodzieży i każdego roku tak uroczyście obchodzimy Święto Patronki.

Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów kl.2. Wraz z wychowawczynią Sylwią Sonntag oraz panią Sabiną Kubicą-Nikiel dzieci przypomniały kim jest Królowa Jadwiga. Przez wiersze, piosenki oraz pięknie wykonany taniec „Krakowiak” ozdobiły ten dzień i sprawiły, że stał się on uroczysty. Obecni Pani Dyrektor Szkoły Alicja Stec-Pruchnicka, Pan Burmistrz Miasta Szczyrk Antoni Byrdy oraz cała społeczność szkolna – nauczyciele i uczniowie potwierdzili to bijąc brawa.

 

Wych. mgr Sylwia Sonntag

Galeria zdjęć