Święto Odzyskania Niepodległości

16 lis 2021

        Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest co roku 11 listopada dla uczczenia odzyskania wolności przez Naród Polski. Nasza szkoła jak co roku aktywnie włączyła się w obchody rocznicy tego święta. 8 listopada odbył się uroczysty apel, który przygotowały klasy 7a i 7b wraz z wychowawcami, a oprawą muzyczną zajął się Regionalny Zespół Klimczok. Podczas tej uroczystości przypomniana została historia 123 lat niewoli naszej ojczyzny. Całości towarzyszyły słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wzywające do dumy z bycia Polakami oraz nieustannej troski o dobro naszego kraju. Tegoroczne obchody po raz kolejny podkreśliły wagę wydarzeń sprzed ponad 100 lat oraz uświadomiły nam, że niepodległość naszego państwa jest skarbem, o który musimy dbać wszyscy razem.

mgr Anna Wężyk