Święto Komisji Edukacji Narodowej

16 paź 2023

Apel, który odbył się w naszej szkole 11.10. miał szczególny charakter, ponieważ obchodziliśmy dwie ważne okazje. Po pierwsze upłynęło dokładnie 250 lat od czasu uchwalenia Komisji Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski oraz klasa 1a przygotowali krótki wytęp, w którym przypomnieli dlaczego wydarzenie to jest istotne, a także złożyli wszystkim pracownikom szkoły życzenia i drobne upominki.

Po drugie w tym dniu pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły. W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek oraz recytacja wierszy. Wszystkie zadania wykonali na medal.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

 

Galeria zdjęć