Sprawozdanie z działalności Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023

12 cze 2023

 

Sprawozdanie z działalności

Samorządu Uczniowskiego

w roku szkolnym 2022/2023

 

We wrześniu

 1. We wrześniu 2022 r. nastąpiły wybory składu SU i jego opiekuna. Został nim nauczyciel – Jan Szermański. Uczniowie reprezentujący klasy IV do VIII opracowali nowy plan pracy.
 2. W skład SU weszli następujący uczniowie

Przewodnicząca – Zofia Śleziona klasa VIII B

Wiceprzewodnicząca, sekretarz – Laura Jakubiec, kl. VIII

Członkowie: Oliwia Adamus, kl. VII, Jan Nierychły, kl. VI, Dawid Walaszek-Rączka, kl. 5 A, Mikołaj Kapuśnik, kl. V B, Antoni Marek kl. IV.

 1. W miesiącu wrześniu odbyła się akcja przygotowania i wręczenia kolegom upominków związanych z „Dniem Chłopca”, rozpoczęciem dorocznej Akcji „Góra Grosza” oraz początkiem prac związanych z wykonaniem pocztówek bożonarodzeniowych dla Seniorów.

 

 

W październiku

 1. W październiku odbył się uroczysty apel poświęcony Dniu Edukacji Narodowej, Samorząd uczestniczył w jego formie organizacyjnej oraz postarał się o wręczenie kwiatów pracownikom Szkoły.
 2. W tym samym miesiącu Samorząd zadbał o uporządkowanie zaniedbanych, okolicznych miejsc spoczynku, przeprowadził zbiórkę i zakup zniczy, odwiedził miejsca pamięci narodowej.

 

 

W listopadzie

 1. W listopadzie odbyła się zabawa andrzejkowa. Samorząd przygotował plakaty, udekorował tematycznie gazetkę ścienną, opracował i przeprowadził festiwal wróżb, oprawę muzyczną oraz pomógł w dekoracji i sprzątaniu Sali Gimnastycznej.
 2. W obrębie święta 11 listopada SU uczestniczył w ponownym porządkowaniu Miejsc Pamięci Narodowej, zapaleniu zniczy oraz w Uroczystej Mszy Św. i Apelu Poległych.
 3. W tym miesiącu trwały też prace związane z Kolendą „Cicha Noc” opracowane w języku migowym celem przekazania jej uczniom szkoły z dysfunkcjami werbalnymi.

 

W grudniu

 1. Samorząd, we współpracy z Radą Rodziców, przekazał kolegom

słodycze oraz rozdawał prezenty w zainteresowanych zespołach

klasowych.

 1. Odbył się jednocześnie „Kiermasz dekoracji świątecznych”, dekoracja

choinki szkolnej i konkurs na najpiękniejsze ozdoby bożonarodzeniowe wykonane w sposób manualny.

 

W lutym

 1. W lutym odbyła się Akcja „Walentynki”, polegająca na własnoręcznym wykonaniu i dostarczeniu adresatowi upominku.

 

W marcu

 1. W marcu miała miejsce Akcja „Dzień Kobiet” polegająca na przekazaniu upominków koleżankom oraz ubiór uczniów zawierający element zieleni.

 

W maju

 1. Zakończyła się definitywnie Akcja „Góra Grosza”.

Klasy IV-VIII uzbierały kwotę 114 zł.

 

W czerwcu

 1. Samorząd włączył się w obchody Dnia Dziecka, Akcji „Pięć Zawodów Sportowych na Pięćdziesięcioletnie Miasta Szczyrk” i organizacji festynu szkolnego.
 2. Nastąpiło podsumowanie aktywności rocznej SU i sporządzenie odpowiedniego sprawozdania z działalności.

 

 

Wnioski:

 1. Członkowie SU aktywnie uczestniczyli w życiu Szkoły, włączali się w różnorodne akcje środowiskowe oraz inicjowali własne działania.
 2. SU działał na rzecz propagowania wiedzy wśród uczniów, współorganizował ich życie kulturalne i zachęcał do przejęcia inicjatywy i aktywności.
 3. Współpracował z Dyrekcją Szkoły oraz popierał akcje inicjowane przez inne organizacje prowadzące aktywność w placówce.
 4. Wspierał działania wychowawcze szkoły w formie aktywności porządkowej, informacyjnej i charytatywnej.