SPOTKANIE Z EWĄ STADTMÜLLER

18 cze 2021

 11 czerwca br. odbyło się w naszej Szkole spotkanie z p. Ewą Stadtmüller – pisarką książek dla dzieci.

         Autorka stwierdziła, że pisanie dla najmłodszych jest wielkim wyzwaniem, gdyż dzieci  szybko odkrywają fałsz i są bardzo wymagającymi odbiorcami. Dlatego książki E. Stadtller są bogate w rozmaite wyzwania dla młodych czytelników –  łamigłówki, różnorakie zagadki i szarady. Dodatkowo oko czytelnika cieszy kolorowa i urozmaicona szata graficzna jej książek.

         W czasie rozmowy pisarka opowiadała o sztuce pisania, inspiracjach dających początek nowym utworom, czytała fragmenty swoich dzieł, wnikliwie odpowiadała na pytania dzieci, a poprawne odpowiedzi na swoje książkowe zagadki nagradzała napisanymi przez siebie książkami.

         Po spotkaniu dzieci mogły zakupić jej dzieła,  a w szkolnej bibliotece, dzięki hojności  pani Dyrektor, znalazło się kilkanaście książek tej autorki.

 

         Z pewnością tego typu spotkania zachęcają dzieci do czytania i odkrywania uroków podróży w bajkowy świat.

 

   11 czerwca br. odbyło się w naszej Szkole spotkanie z p. Ewą Stadtller – pisarką książek dla dzieci.