Spotkanie uczniów klas 1-3 z policjantami z komisariatu policji w Szczyrku

26 wrz 2023

Pogadanka profilaktyczna nt. bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu oraz o odpowiedzialnym korzystaniu z Internetu.

W dniu 20 września naszą szkołę odwiedzili Policjanci, który w klasach 1-3 przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa. Rozmowa dotyczyła głównie zasad w ruchu drogowym, zagrożeń, jakie mogą spotkać dzieci w drodze do szkoły i w czasie powrotu do domu. Policjanci przypomnieli o konieczności noszenia elementów odblaskowych po zmroku. Dzieci w prezencie otrzymały kolorowe odblaski, które od razu zostały doczepione do plecaków szkolnych. Dużo czasu poświęcono także na rozmowę o bezpiecznym poruszaniu się w sieci.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w spotkaniu, opowiadały wiele ciekawych historii oraz zadawały dużo pytań. Na zakończenie uczniowie zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia i poczęstowani przez Policjantów cukierkami.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

Oprac. Opiekun Młodszej Grupy Wiekowej

mgr Sylwia Sonntag

Galeria zdjęć