Spotkanie pierwszaków z Policjantem

14 wrz 2021

            Dnia 9 września 2021r. naszych pierwszoklasistów odwiedził Pan Policjant. Przyjechał do naszej szkoły profesjonalnym samochodem, a wraz z nim był także drugi Pan Policjant, który przyjechał na kładzie.

            Spotkał się z dziećmi, a tematem było bezpieczeństwo w drodze do szkoły i do domu. Nasz gość opowiadał o bezpieczeństwie podczas wędrówki, utrwaliliśmy sobie jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak radzić sobie, gdy spotkamy kogoś nieznajomego na drodze oraz wypowiadaliśmy się na temat naszego bezpieczeństwa w domu.

            Jednak najciekawszym punktem spotkania było oglądanie i przebywanie w samochodzie policyjnym oraz przymierzenie się do jazdy na kładzie. Było wiele uśmiechów, pytań, zdjęć, a na koniec zostały złożone deklarację, że w przyszłości chłopcy, a w pierwszej klasie jest ich 14, zostaną policjantami 🙂 Dzieci otrzymały pamiątkowe odblaski i cukierki. Spotkanie było bardzo interesujące dla dzieci.                                                                                            

 mgr Sylwia Sonntag