Spotkanie autorskie z dziennikarzem i pisarzem – panem Marcinem Kostrzyńskim

07 cze 2023

19 maja  w naszej szkole odbyło się bardzo interesujące spotkanie z panem Marcinem Kostrzyńskim – obserwatorem przyrody, dziennikarzem, autorem wielu filmów, leśnikiem, obrońcą praw zwierząt. Podczas spotkania, „Marcin z lasu” w bardzo ciekawy sposób opowiadał o przyrodzie, zwierzętach i ich życiu. Pokazywał filmy, które sam nagrywał, opowiadał o świecie dzikich zwierząt, ich zwyczajach.

Marcin Kostrzyński jest z wykształcenia dziennikarzem, leśnikiem, operatorem kamery. Jest autorem filmów, obserwatorem przyrody, autorem kanału na YouTube ,,Marcin z Lasu” oraz wideobloga na Facebooku. Jest także współautorem wielu filmów i cyklicznych audycji dla dzieci i młodzieży: Teleranek, Wkoło Natury, Król Zwierząt, Sówka, Leśne zwyczaje, Jedyneczka, Magazyn Przyrodniczy oraz dla widzów dorosłych: Animals, Arka Noego, Dzika Polska, Przyroda i ludzie.

Za filmy w cyklu Dzika Polska wraz z innymi twórcami otrzymał nagrodę Popularyzator Nauki, Puchar Prezydenta RP, Graind Prix na III Festiwalu Filmów Popularnonaukowych w Sopocie w 2008 roku oraz Grand Prix X Ogólnopolskiego i VI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego EKOFILM. Zdobył Medal Polskiej Niezapominajki 2017, Pozytywkę Dzień Dobry TVN 2018, Nagrodę Esencja Natury 2018.

Było to wyjątkowe spotkanie z „ambasadorem przyrody”, który pokazał nam wszystkim jak zrozumieć, pokochać  i dbać o otaczającą nas przyrodę. Panu Marcinowi jeszcze raz bardzo dziękujemy za niesamowite wrażenia i wizytę! 🙂

Małgorzata Tucholska-Górny

 

Galeria zdjęć