Ślubowanie pierwszaków w SP2

18 paź 2021

 „Pasowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas!”

 

            W dniu 14 października, w Dzień Komisji Edukacji Narodowej, w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania pierwszaków. Był to długo wyczekiwany dzień przez dzieci. Najmłodsi recytowali wierszyki, głośno i z przekonaniem mówili Katechizm polskiego dziecka „Kto ty jesteś?…”, głośno i radośnie śpiewali piosenki a na koniec 22 uczniów, którzy są pod opieką Pani Sylwii Sonntag, złożyło uroczyste przyrzeczenie:

 

„Ja, najmłodszy uczeń Szkoły Podstawowej numer 2 w Szczyrku

Ślubuję być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

jak dla niej pracować, kiedy urosnę.

Będę się starać być dobrym kolegom
oraz swym zachowaniem i nauką,

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Przyrzekam!”

 

W uroczystości brał udział Pan Burmistrz Antoni Byrdy. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Alicja Stec-Pruchnicka, a wszystkiemu z niezwykłym przejęciem przyglądali się rodzice uczniów klas pierwszych. Po pasowaniu Wychowawczyni wręczyła każdemu pierwszakowi dyplom oraz legitymację, która jest pierwszym, ważnym dokumentem dziecka.

 Życzymy Wam Pierwszaki zdrowia, sukcesów w nauce, samych szóstek, radości i spełnienia marzeń! Powodzenia Pierwszaki!

 

Wychowawczyni mgr Sylwia Sonntag