Pracowite I półrocze członków Szkolnego Regionalnego Zespołu „Klimczok”.

12 lut 2020

 

Pierwsze sukcesy młodzi tancerze odnieśli w Konkursie Pieśni Patriotycznej otrzymując kolejny raz  nominację do etapu wojewódzkiego.  Następnie wraz z grupą dorosłą zespołu  przygotowali już 2-gą Wieczornicę Patriotyczną , która odbyła się w Szczyrkowskim Centrum Kultury oraz w Sanktuarium Matki Bożej na Górce.  Sale były pełne po brzegi .Swoim udziałem zaszczyciły nas władze Szczyrku . Odebraliśmy wspaniałe podziękowania i słowa wielkiego uznania dla wykonania i przekazanych treści. Zobowiązano członków zespołu do kolejnej III edycji Wieczornicy Patriotycznej za rok.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia członkowie zespołu kolędowali jak co roku w Sanktuarium Matki Bożej na Górce . W drugi dzień świąt koncertowali prezentując kolędy i pastorałki a także powinszowania okresu Bożego Narodzenia. Koncert zakończyli wspólnym kolędowaniem z wiernymi w kościele, których od lat wciąż przybywa. Jak co roku członkowie SRZ ‘ Klimczok” brali udział w konkursie Kolęd i Pastorałek  otrzymując II nagrodę. „Dzieci dzieciom” pod tym hasłem dzieci z SRZ Klimczok spotkały sie na warsztatach regionalnych z dziećmi biorącymi udział w zimowisku na Świetlicy Środowiskowej w Szczyrku podczas ferii. Zajęcia odbywały się w Izbie Regionalnej Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczyrku  oraz w sali Szczyrkowskiego Centrum Kultury.   W naszej szkole członkowie zespołu „Klimczok”  opowiedzieli dzieciom o historii powstania naszej miejscowości  i tradycjach swoich przodków , które kultywują pracując w zespole.  Opisując poszczególne elementy strojów regionalnych, ubierali w nie dzieci, które tego dnia przyszły na warsztaty.  Goście słuchając kolorowali obrazek pary góralskiej zgodnie z tym co usłyszeli od swoich kolegów.