Podwójny medal dla „DWÓJKI”

25 lis 2022

W dniu 23 listopada w Ligocie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej
w Tenisie Stołowym. Na zawodach gościło łącznie czternaście reprezentacji szkół podstawowych dziewcząt i chłopców. Zawodnicy rozegrali swoje mecze w systemie pół pucharowym, to znaczy, że  dopiero po drugiej przegranej  odpadali z turnieju.

Choć zawodnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności poprzez sędziowanie sobie nawzajem, to najtrudniejszym wyzwaniem były dla nich gry deblowe. Wszystko jednak odbyło się w miłej, sportowej atmosferze z zachowaniem zasad fair play.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczyrku, w tym roku zdominowana przez uczennice i uczniów klasy VIIIb, wykazała się niesamowitą wolą walki. Emocje sięgały zenitu, gdy w czasie meczów ważyły się losy koloru medali. Rywalizacja zakończyła się dla nich bardzo pomyślnie, tak jak dla ich młodszych koleżanek tydzień wcześniej.

Po zwycięskim meczu z SP nr1 z Jaworza, tenisistki zagrały mecz finałowy, w którym niestety uległy profesjonalnej grze klubowym zawodniczkom ze Szkoły Podstawowej nr3
w Ligocie. Ostatecznie drużyna w składzie:  Emilia Jakubiec, Karolina Wątroba, Zuzanna Śliż, zdobyła  Wicemistrzostwo w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Tenisa Stołowego Dziewcząt.

Świetnie również zaprezentowała się drużyna chłopców. Zaraz po reprezentacjach SP3 w Ligocie i SP w Międzyrzeczu, Patryk Łoziński i Oliwier Narowski zostali brązowymi medalistami Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej Tenisa Stołowego Chłopców.

To ogromna radość dla nas wszystkich! Trener drużyn, Aneta Chrobak, serdecznie gratuluje sukcesu swoim podopiecznym.

 

Aneta Chrobak