Podsumowanie akcji „Paszport Czytelniczy”

13 paź 2021

W podróż dookoła… książki

 

                Nikt nie zaprzeczy, że posiadanie paszportu stwarza mnóstwo możliwości. Afryka, Indie, Islandia czy nawet Koło Podbiegunowe są niemalże na wyciągniecie ręki. Dlatego każdy chyba zgodzi się, że posiadanie paszportu jest czymś fantastycznym i rozwijającym.

               Uczniowie  naszej szkoły – dzięki zaangażowaniu Pań Bibliotekarek (Izabeli Kani oraz  Mirosławy Kani) rozpoczęli podróż z paszportem na początku wakacji.  Akcja  była skierowana do uczniów całej naszej szkoły i została zakończona na początku października.

              Zadaniem Młodych podróżników  było stawianie „pieczątek-stempli”  potwierdzających przeczytanie kolejnej książki. Akcja czytelnicza polegała m.in. na uzupełnieniu paszportu rysunkiem ulubionego bohatera, ulubionym cytatem z przeczytanej książki, informacją, z jakiego kraju pochodził autor książki. Paszport posiadał również miejsce na uwiecznienie ulubionego wspomnienia z wakacji.

         Po zebraniu kompletu stempli w Paszporcie Czytelniczym na podróżnika czekała  nagroda  w  postaci punktów pozytywnych, które zostały wpisane każdemu uczniowi, który pochwalił się podróżami wakacyjnymi do krainy ciekawych książek.

         Powrót dzieci i młodzieży do szkół to dobry moment, aby przypomnieć uczniom o „sercu szkoły”, czyli bibliotece. Mamy nadzieję, że akcja przypadła Dzieciom do gustu i przypomniała o tym, jak „fajną” zabawą jest czytanie.

mgr Anna Jakubiec, mgr Mirosława Kania