Piłka ręczna, kosz, tenis

11 sty 2020

„Dwójka” na medal

 

Ostatni miesiąc był niezwykle aktywnym czasem dla uczniów naszej szkoły. Zawodnicy zdobywali gole w piłce ręcznej, liczne kosze w koszykówce oraz punkty w tenisie stołowym.

Końcem października odbył się gminny turniej piłki ręcznej, natomiast zmagania w tenisie stołowym i koszykówce przypadły na listopad.

Wśród rywalizujących szkół zagrali uczniowie ze Szkoły nr 1 w Szczyrku, Buczkowic, Godziszki, Szkoły nr 2 w Szczyrku oraz gospodarze rozgrywek gier zespołowych, Rybarzowice.

Nasi szczypiorniści dzielnie  walczyli o awans, jednak swoją rywalizację musieli zakończyć na etapie gminnym. Wśród młodszych zawodników  zagrali: Paulina Majcher, Karolina Wątroba, Weronika Marek, Klaudia Marek, Kamila Fiedor, Dominika Kubala, Emilia Jakubiec ,Zuzanna Gorzawska, Karol Potępa, Piotr Hankus, Patryk Łoziński, Kacper Kapuśnik, Jan Majdak, Denis Antonian, Kacper Fiedor.

Uczniów klas 7 i 8 reprezentowali: Marcela Jankowska, Paulina Fiedor, Julia Czyżowska, Karolina Pop, Sonia Ochman, Zuzanna Kania, Oliwia Szymonowicz, Kinga Chmiel, Sebastian Moskal, Szymon Siuda, Adam Marek, Fabian Wandzel, Oliwier Cieślar, Oliwier Śliwiany, Filip Walusiak, Szymon Kowalcze, Patryk Gaj.

 

Rozgrywki koszykarskie były bardzo emocjonujące. Wszystkie reprezentacje pokazały jak najlepsze umiejętności. Obie drużyny chłopców naszej szkoły w ogólnej klasyfikacji uzyskały III miejsce. Wśród nich zagrali: Karol Potępa, Kacper Fiedor, Krzysztof Hula, Denis Antonian, Adam Hołdys, Jakub Urbanek, Patryk Łoziński, Kacper Kapuśnik, Oliwier Narowski, Jan Majdak, Szymon Stec oraz starsi  Sebastian Moskal, Szymon Siuda, Szymon Kowalcze, Oliwier Śliwiany, Patryk Gaj Adam Marek, Oliwier Cieślar, Filip Walusiak, Jan Śleziona.

Zwycięstwo i awans na półfinały powiatu zdobyły zawodniczki z naszej młodszej oraz starszej grupy. Autorkami sportowego sukcesu były: Weronika Marek, Klaudia Marek, Kamila Fiedor, Dominika Kubala, Łucja Siuda, Paulina Majcher, Marlena Romanowicz, Karolina Wątroba, Zuzanna Gorzawska, Emilia Jakubiec, Laura Narowska, Zofia Śleziona oraz ich starsze koleżanki Marcela Jankowska, Paulina Fiedor, Julia Czyżowska, Karolina Pop, Sonia Ochman, Zuzanna Kania, Oliwia Szymonowicz. Obie te drużyny będą walczyć
o medale powiatu już w nowym roku.

Turniej tenisa stołowego odbył się w tym roku w szkole w Buczkowicach. Okazał się dla naszych tenisistów bardzo satysfakcjonujący. Awans na rozgrywki w powiecie uzyskały 3 z 4 drużyn. Wśród zawodników klas 4-6 zagrali Weronika Marek, Klaudia Marek, Kamila Fiedor, Łucja Siuda, Patryk Łoziński, Oliwier Narowski, Kacper Kapuśnik, a starsi to Marcela Jankowska, Oliwia Szymonowicz, Fabian Wandzel i Jan Śleziona. Drużyny  godnie reprezentowały naszą szkołę i gminę. Uczennice z klasy VI Klaudia  Marek, Weronika Marek i Kamila Fiedor, ulegając jedynie zawodniczkom klubowym  z Ligoty, zdobyły brązowy medal w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego.

Nauczyciele wychowania fizycznego Aneta Chrobak oraz Jakub Wałęga gratulują wszystkim zawodnikom!

Aneta Chrobak