Pasowanie na ucznia 2022

22 lis 2022

Dnia 13 października 2022 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście Inspektor ds. oświaty Edyta Caputa, dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice uczniów klasy pierwszej oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek oraz odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań przygotowanych przez kolegów ze starszych klas. Po zakończonej prezentacji zaproszeni gości zgodnie potwierdzili, że wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.
Doniosłym momentem uroczystości była oficjalna część ślubowania. Aktu pasowania  ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Alicja Stec- Pruchnicka, tym samym uczniowie zostali włączeni do społeczności uczniowskiej SP Szczyrk. Najmłodsi otrzymali dyplomy oraz statuetki pasowania, słodycze, a także pierwszy ważny dokument – legitymację szkolną.
Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Małgorzata Tucholska-Górny

 

W przygotowaniach oraz występie został przygotowany sprzęt nagłaśniający zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

Galeria zdjęć