Pasowanie na Czytelnika

16 mar 2023

  1. 02.2023

Pasowanie na Czytelnika

Nadszedł długo wyczekiwany przez pierwszoklasistów dzień – uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Uroczystość ta na stałe wpisana jest w kalendarz akcji bibliotecznych. 21 lutego  pierwszoklasiści stali się  prawdziwymi czytelnikami naszej biblioteki szkolnej. Specjalnie na tę okazję uczennice z klasy ósmej, czwartej i  klas piątych wcieliły się w postacie ze znanych i lubianych bajek. Byli Wróżka, Czerwony Kapturek, Roszpunka, Czarownica, Pippi, Królowa Śniegu,  Ania z Zielonego Wzgórza, Kot w Butach oraz Królowa Książka i jej Przyjaciółka.

W pierwszej części pierwszaki otrzymały od uczennicy klasy ósmej  garść informacji dotyczących regulaminu biblioteki oraz zasad zachowywania się w bibliotece, następnie bajkowe postacie  w zabawny sposób przekazały zasady postępowania z książkami. Dzieci aktywnie uczestniczyły w tej części przedstawienia, odgadując zagadki związane z książką i bohaterami bajkowymi. Całość zwieńczona została uroczystym przyrzeczeniem i pasowaniem uczniów przez Panią Dyrektor, która wręczyła nowym czytelnikom pamiątkowe dyplomy. Dumni uczniowie mogli wypożyczyć  z biblioteki pierwsze książki.

Część artystyczną przygotowały: Justyna Cichy, Laura Jakubiec, Oliwia Bubnowska, Nikola Jakubiec, Oliwia Janica, Zuzia Konior, Marcela Kubala, Jaszczak Julia, Ola Rafalik, Kasia Śleziona oraz Amelia Przybyła.

I.K.

Galeria zdjęć