Pasowanie na czytelnika

21 lut 2024

W dniu  20 lutego 2024r. odbyło się „Pasowanie na czytelnika” biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszej. Z tej okazji uczniowie kl. VIA i kl. VIB przygotowali przedstawienie teatralne pt. „Wśród bohaterów bajek i baśni”, w którym baśniowi przyjaciele uczyli, jak należy postępować z książką. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z biblioteką szkolną, poznali  regulamin biblioteki oraz zasady  udostępniania księgozbioru, odgadywali zagadki dotyczące baśniowych bohaterów, wysłuchali próśb i rad, które kierowali do nich nasi aktorzy. Na koniec pierwszoklasiści złożyli  uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani przez panią Dyrektor. Pamiątką miłego spotkania były dyplomy, które otrzymali wszyscy uczniowie klas I. Od tej chwili stali się prawdziwymi czytelnikami i mogą w pełni korzystać z oferty jaką proponuje nasza biblioteka. Każdy uczeń na zakończenie spotkania mógł wypożyczyć książkę.

Mirosława Kania

 

 

Galeria zdjęć