Otwarcie kompleksu sportowego

27 cze 2022

Kompleks Sportowy przy Szkole Podstawowej nr2 w Szczyrku już otwarty!
To wspaniałe wydarzenie miało miejsce 15 czerwca. Długo wyczekiwane przez całą społeczność Miasta boiska sportowe zostały oddane do użytku. Na trybunach zgromadzili się zacni goście na czele z Dyrektorem Delegatury, Panem Tomaszem Kowalikiem, Burmistrz Miasta, Pan Antoni Byrdy, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Alicja Stec-Pruchnicka oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Szczyrku i oczywiście wszyscy uczniowie.
Były uroczyste przemówienia, poświęcenie boiska, przecięcie wstęgi i krótka część artystyczna, przygotowana przez SRZ ,,Klimczok” oraz to, na co najbardziej czekali uczniowie – rozgrywki.
Kompleks posiada kilka boisk, na których równocześnie zawodnicy mogli rozegrać mecze w piłkę nożna, piłkę koszykową, siatkówkę i dwa ognie. Te rozgrywki odbywały się pomiędzy uczniami obu szkół, jednak miały zdecydowanie charakter sportowej zabawy niż rywalizacji. Wiadomo jednak, jak to w sporcie, zawsze ktoś wygrywa, lecz najważniejsze, że zawodnicy gratulowali sobie i dziękowali za wspólną grę. Na specjalnie wyznaczonym terenie wszyscy chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności w grach i zabawach zręcznościowych. Były kręgle, specjalnie przygotowane do zabawy w terenie, rzutki, gra w sportowe kółko i krzyżyk i inne.
Najwięcej emocji jednak stanowiły biegi sprinterskie na 60 m. Tutaj trzech najszybszych zawodników i zawodniczek każdej rywalizującej grupy zostało nagrodzonych medalami.
Nad bezpieczeństwem oraz zachowaniem zasad fair play czuwali nauczyciele wychowania fizycznego obu szkół, którzy przeprowadzali wszystkie rozgrywki. Całej uroczystości sportowej towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, a drobny poczęstunek i dyplom uczestnictwa wywołały uśmiech u każdego dziecka.

W przygotowaniu części artystycznej, wykorzystany został sprzęt nagłaśniający zakupiony w ramach Programu Laboratoria Przyszłości.

Ze sportowym pozdrowieniem
mgr Aneta Chrobak