Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

22 lut 2023

W I półroczu roku szkolnego realizowany był Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, dzięki któremu do biblioteki szkolnej zakupiono 165 pozycji książkowych w tym 47 lektur szkolnych, oraz częściowo sfinansowano rolety okienne.

W ramach programu dotychczas przeprowadzono 18 akcji promujących czytelnictwo w tym 6 projektów czytelniczych w klasach i 2 konkursy.

Przekazano również rodzicom za pomocą dziennika elektronicznego prezentację pt. „Wpływ czytania na rozwój dzieci i młodzieży”, w której podkreślono zalety wspólnego czytania z dzieckiem.

Realizacja Programu przyczyniła się do wzrostu zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów naszej szkoły. Zauważalny jest wzrost wypożyczeń oraz odwiedzin w bibliotece szkolnej. Społeczność szkolna pomaga w pracach organizacyjnych wydarzeń promujących czytelnictwo. Nowo zakupione książki cieszą się dużym zainteresowaniem.

W drugim półroczu zaplanowano kilka akcji promujących czytelnictwo w tym „Pasowanie na czytelnika uczniów kl. 1”, „Spotkanie z autorem”, „Wieczorek biblioteczny”, „Piknik z książką”.

Program realizowany będzie do czerwca 2023r.