Piknik z książką

20 wrz 2023

Jak ważne jest czytanie książek zapewne wiedzą wszyscy, ale czy wiedzą również, że najlepsze jest czytanie na świeżym powietrzu? Nie ma lepszej okazji do spędzenia czasu z książką, niż pierwsze promienie czerwcowego słońca.

W ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, nasi uczniowie spędzili niektóre lekcje języka polskiego w otoczeniu szumu rzeki i śpiewu ptaków. Klasy IV, V, VI, VII i VIII udały się wraz z swoimi polonistkami na „pikniki literackie”, podczas których mieli okazję przeczytać fragmenty swoich ulubionych książek, a także wysłuchać i zainspirować się na nadchodzące wakacje.

Czerwcowe słońce najlepiej sprzyja długim opowieścią i powrotom, wraz ze swoimi ulubionymi bohaterami, do pięknych miejsc – tych realistycznych, jak i fantastycznych.

Galeria zdjęć