Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”

04 mar 2024

W dniu 28 lutego w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Żołnierze Wyklęci często zwani Żołnierzami Niezłomnymi w ramach ruchu partyzanckiego, stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczyli walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce. Dzień 1 marca poświęcony jest polskim żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia z lat 1944 – 1963.

Scenariusz apelu dotyczył przedstawienia zasług poszczególnych zołnierzy.

Uchwalenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest formą uczczenia ich walki i ofiary, ale także bólu i cierpienia, jakich doznawali przez wszystkie lata PRL.

Apel przygotowała klasa 6b z wychowawcą Panią Agnieszką Zątek, oprawę muzyczną przygotowała Pani Anna Stec-Zielińska, a stroną techniczną zajął się Pan Łukasz Walaszek.

Galeria zdjęć