Mobilne Laboratoria Przyszłości

24 kw. 2023

 

W dniu 19 kwietnia 2023r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas 4-6, realizowane przez edukatorów  Mobilnego Laboratorium Przyszłości, przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech.  Celem zajęć było budowanie wśród uczniów kompetencji przyszłości tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Wprowadzenie w świat rozpoznawania obrazu na przykładzie programu rozpoznawania gestów, wykrywanie kształtów z użyciem sieci neuronowej, czyli wprowadzenie w świat tzw. „Sztucznej inteligencji”, nauka programowania, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, kontrolowanie pracy robota. Wszystkie te działania bardzo mocno angażowały uczniów, sprzyjały odkrywaniu ich talentów- „szkolnych supermocy” oraz rozwijały ich zainteresowania.

Podobne ćwiczenia prowadzone są przez nauczycieli  podczas  lekcji na sprzęcie, który szkoła zakupiła w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.

Galeria zdjęć