Matematyka w działaniach – zabawa w sklep

13 kw. 2023

W marcu dzieci z klasy I zorganizowały dzień „Matematyka w działaniach – zabawa w sklep”. Uczniowie samodzielnie przygotowali i segregowali rekwizyty na artykuły spożywcze, chemiczne oraz książki. Zadaniem uczniów było również ustalenie cen produktów oraz dokonania podziału ról w danej grupie. Następnie każdy kupujący samodzielnie obliczał wartość zakupów, płacił oraz otrzymywał resztę.

Uczniowie doskonalili swoje matematyczne umiejętności posługiwania się monetami i banknotami w codziennych sytuacjach czyli podczas zakupów.

Dzięki zabawie dzieci nie tylko poznali wartość pieniędzy, uczyli się rozsądnego gospodarowania swoimi środkami, lecz także to było doskonałe ćwiczenie umiejętności pracy zespołowej.

Wychowawca klasy 1

Małgorzata Tucholska-Górny

Galeria zdjęć