Lekcja o pszczołach

21 cze 2021

 

Albertowi Einsteinowi przypisuje się wypowiedzenie ważnych dla mieszkańców Ziemi słów: “Gdy zginie ostatnia pszczoła, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia”. Nie sposób przecenić roli tych owadów w ekosystemie oraz rolnictwie. Przekonały się o tym uczniowie najmłodszych klas. Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Pszczół dzieci dowiedziały się jakie znaczenie mają pszczoły w przyrodzie. Poznały na czym polega zawód pszczelarza, jak wygląda ul od środka, jak wygląda plaster miodu. Dowiedziały się również czym różni się trzmiel od pszczoły miodnej? Jak przebiega proces zapylania? Jakie są przyczyny ginięcia pszczół? Jak pomóc zapylaczom? Jakie właściwości mają różne miody? Odpowiedzi na te oraz mnóstwo innych pytań które dzieci bardzo chętnie zadawały odpowiedzieliśmy wspólnie podczas lekcji. Oczywiście nie zabrakłAo również degustacji miodu :).

Małgorzata Tucholska-Górny