Konkurs pieśni patriotycznej

16 maj 2017

wietnia 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury „Promyk” w Bystrej odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Przeglądu Pieśni Patriotycznej im Małgorzaty Papiurek, organizowanego przez Akcję Katolicką Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Nagrody finalistom wręczali senator Andrzej Kamiński, wiceminister Stanisław Szwed, starosta bielski Andrzej Płonka, starosta cieszyński Janusz Król i wójt Wilkowic Mieczysław Rączka. Wyróżnieni otrzymali m.in. puchary, dyplomy i słodycze.

 

W gronie finalistów XVII PPP znalazła się uczennica klasy IIb Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Szczyrku – Zosia Śleziona.
W kategorii  I (soliści, duety i zespoły do 6 osób) uczniów klas I–III Zosia zajęła wysokie 2 miejsce. Podczas przesłuchań finałowych w dniu 17.03.2017 r. zaśpiewała utwory: „Jeśli nie wrócę” oraz „Jestem Polakiem”.

Senator Andrzej Kamiński, prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej chwalił młodych artystów. Podkreślał ogromne znaczenie wychowywania młodych pokoleń w duchu patriotycznym. Wiceminister Stanisław Szwed zaznaczył ponadto, że w związku ze zbliżającymi się obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości, wyjątkowe znaczenie będzie miał tegoroczny XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej.