Dzień Języków Obcych

16 maj 2024

Końcem kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzie￱ń Języka Angielskiego czyli „English Language Day”. Nie każdy może wie, że w dzisiejszych czasach językiem angielskim posługuje się około 2 miliardy ludzi na całym świecie. Wydarzenie miało zatem na celu uczczenia historii i bogactwa kultury anglojęzycznej.
Zgodnie z uchwałą ONZ to dzień￱ poświęcony jednemu z sześciu oficjalnych języków tej organizacji. Obchody tego święta przypadają na 23 kwietnia (data narodzin oraz śmierci Williama Shakespeare’a). W naszej szkole klasy przygotowały plakaty na temat wybranych krajó￳w anglojęzycznych jak również dodatkowo z racji nauczanych w szkole językó￳w dodatkowych mieliśmy plakaty o Niemczech i Francji.
Każda klasa brała udział w zabawie.
Pomysłodawczyniami projektu były Pani Agnieszka Zątek i Pani Sabina Kubica – Nikiel, któ￳re koordynowały całe przedsięwzięcie.
Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie i choć na chwilę zapomniał o szarej rzeczywistości przy zabawie z językami.

Galeria zdjęć