Dzień Dinozaura w klasach I-III

01 mar 2021

 Choć dinozaury dawno już wyginęły, to nie przestają fascynować dzieci, jak i dorsłych. Święto tych prehistorycznych stworzeń obchodzone jest 26 lutego w ramach Światowego Dnia Dinozaura.

Także w naszej szkole to święto obchodzono. Dzieci w klasach I-III były poprzebierane w dinozaury, miały zrobione opaski z prehistorycznymi zwierzętami na głowie, wykonywały różne prace plastyczne, które przedstawiały te zwiarzęta, oglądały filmy i książki mówiące o wyglądzie i wyginięciu tych zwierząt. Prowadzone były dyskusje na temat życia tych zwierząt i dzięki temu dzieci już wiedzą, że: dinozaur nie jest smokiem, a smok nie jest dinozaurem; dinozaury naprawdę istniały, a dziś już nie istnieją; niektóre z nich były tak ogromne, że nie zmieściłyby się w szkolnej sali; żyły w czasach, w których ludzi nie było jeszcze na Ziemi.