Działalność świetlicy, wrzesień/październik 2023

03 lis 2023

 

Wraz z nowym rokiem szkolnym swoją działalność rozpoczęła świetlica szkolna, która w tym roku otwarta jest od 6:45 do 16:15 w poniedziałek, wtorek, środę  i do 16:00 w czwartek i piątek. Tematyka wrześniowych zajęć była związana z zasadami bezpieczeństwa w świetlicy, w szkole i poza nią. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

We wrześniu obchodziliśmy „Światowy Dzień Serca” , z tej okazji dzieci malowały serca, z których zrobiliśmy gazetkę. W  „Dzień Kropki” dzieci wyklejały sowy kolorowymi kropkami z plasteliny. Dzieci przebywające w świetlicy chętnie tworzyły makiety z plasteliny, bawiły się klockami kukurydzianymi, sklejając je w różne przedmioty. Stałym elementem zabaw były drewniane klocki, z których dzieci układały przeróżne budowle.

Październik jest miesiącem, gdzie głównym tematem realizowanych zajęć była jesień.          W październiku świętowaliśmy „Dzień drzewa”. Ta inicjatywa miała na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat tego, jak ważną rolę pełnią drzewa dla naszej planety. Dzieci w tym dniu wykonywały prace plastyczne malując własne drzewa, a następnie wspólnie przystroiliśmy nasze „świetlicowe drzewo” w jesienne barwy. „Światowy Dzień Zwierząt” zagościł również w ramach zajęć świetlicowych, podczas których dzieci rysowały swojego pupila. Staraliśmy się promować prawidłowe zachowania człowieka wobec zwierząt i zwrócić dzieciom uwagę na los bezdomnych zwierząt .Większość prac plastycznych dotyczyła „darów jesieni”, wykonywanych różnymi technikami. W ”Światowym Dniu Origami” dzieci tworzyły różne papierowe zwierzęta.

 

Galeria zdjęć