Działalność świetlicy styczeń/luty 2024

04 mar 2024

Styczeń 2024

– „Nowy Rok”, a co za nim idzie, zmiany… Rozmawialiśmy o tym, co chcielibyśmy zmienić u siebie i w otoczeniu. Omawialiśmy sposoby witania Nowego Roku w różnych kulturach.

– „Zmiany zachodzące w przyrodzie” – a więc w temperaturze, opadach, długości dnia i nocy oraz zachowaniu zwierząt i roślin.

– „Karnawał”- a więc kształtowanie w młodym pokoleniu umiejętności kulturalnej zabawy. Dzieci wykonywały maski i kotyliony techniką dowolną.

– „Bezpieczna zima” – mówiliśmy o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły, a nadto podczas zabaw zimowych we ferie, przypomnienie zasad BHP. Właściwe odżywianie, uprawianie sportu i higiena osobista.

– „Dzień Babci i Dziadka” – opowiadaliśmy o tym, za co kochamy naszych dziadków, o potrzebie okazywania szacunku starszym, dzieci wykonywały prace plastyczne dla swoich dziadków.

Luty 2024

– „Ferie, ferie i po feriach” – wspominaliśmy czas wolny w zimie, dzieci wykonywały prace plastyczne (malowanie farbami).

– „W zimowej szacie” – rozmawialiśmy o obserwacji środowiska i zmian w nim zachodzących, o kształtowaniu postawy troski o ptaki i bezdomne zwierzęta zimą.

– „Walentynki” – poznawaliśmy genezę święta i sylwetkę św. Walentego. Przygotowywaliśmy serca, dekorowaliśmy kartki i układaliśmy życzenia dla ukochanych osób.

– „Dzień kota” – dzieci robiły prace plastyczne techniką dowolną. Opowiadały o swoich ulubieńcach.

 

Galeria zdjęć