BohaterON w naszej szkole

25 lis 2022

W tym roku odbyła się siódma edycja kampanii społeczno-edukacyjnej „BohaterOn – włącz historię”. W tę niezwykle wartościową inicjatywę, której głównym celem jest złożenie hołdu uczestnikom Powstania Warszawskiego, zaangażowała się również nasza szkoła. W klasach 4-8 zrealizowany został cykl zajęć z wykorzystaniem scenariuszy opracowanych przez organizatorów kampanii. Cenna wiedza dotycząca wydarzeń, które rozpoczęły się w Warszawie latem 1944 r. przekazana została uczniom w atrakcyjnej, przystępnej formie, dzięki czemu z pewnością zostanie przez nich odpowiednio utrwalona. Ponadto 7- i 8-klasiści stworzyli plakaty zawierające najistotniejsze informacje o Powstaniu Warszawskim. Ich młodsi koledzy przygotowali natomiast kartki dla Powstańców. Zaangażowanie w tę akcję niewątpliwie zwróciło uwagę naszych uczniów na heroizm i poświęcenie osób, które przed niespełna osiemdziesięcioma laty ryzykowały swe życie i zdrowie, by bronić naszej ojczyzny. Dzięki takim inicjatywom, jak BohaterON, każdy z nich może dziś powiedzieć im „dziękuję”.