Alpakoterapia – wycieczka klasy 1 i 3

07 cze 2023

Uczniowie klasy pierwszej oraz trzeciej wybrali się na wycieczkę do zagrody edukacyjnej w Szczyrku, by spotkać się ze wspaniałymi zwierzętami jakimi są alpaki. Celem wycieczki było przede wszystkim integracja grupy i propagowanie zdrowego wypoczynku, jak również poprawa funkcjonowania dzieci w sferze fizycznej, emocjonalnej, poznawczej oraz społecznej.

Prawie dla każdego dziecka i dla większości dorosłych kontakt ze zwierzętami wzbudza pozytywne emocje, daje wartości poznawcze, zapewnia dobrą zabawę i niezapomniane wspomnienia. Szczególnie jeżeli są to zwierzęta roślinożerne. Zwierzęta

Bliski i naturalny kontakt z żywymi zwierzętami sprawił, że na twarzach dzieci pojawiły się radosne uśmiechy. Dzieci mogły karmić zwierzęta marchewką, pospacerować z alpaką no i oczywiście przytulać te łagodne, spokojne zwierzaki.

 

Małgorzata Tucholska-Górny

 

Galeria zdjęć