Akademia ,,Bezpiecznego Puchatka ‘’ w klasie I

17 gru 2019

       Program „Klub Bezpiecznego Puchatka” realizowany był przez klasę pierwszą. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy.

        W ramach realizacji programu w klasie I przeprowadzono lekcje w trakcie której uczniowie zapoznali się z definicją bezpieczeństwa, uczyli się rozróżniać sytuacje właściwego i niewłaściwego zachowania się w domu, na podwórku, na drodze i w szkole. Wykonali zadania praktyczne (zajęcia w pobliżu przejścia dla pieszych).
Na zakończenie programu dzieci rozwiązały „Test wiedzy o bezpieczeństwie”, którego zadaniem było nie tylko sprawdzenie wiedzy, ale jednocześnie przypomnienie zasad bezpieczeństwa. Pod koniec testu, uczniowie otrzymali informację, które z odpowiedzi są poprawne i jakie zachowania, gwarantują im bezpieczeństwo.

                                                                                                     Kubica Mirosława