Ah ta ,,Gorzka czekolada”

25 lis 2022

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne dla rozwoju młodego człowieka jest czytanie. Również w naszej szkole nauczyciele wraz z biblioteką nie ustają w wysiłkach, żeby pokazać uczniom, że książki to nie tylko przykry obowiązek – ach te znienawidzone lektury – ale przede wszystkim wspaniała pasja, dzięki której można poznawać nowych przyjaciół, zwiedzać najbardziej fantazyjne krainy czy po prostu miło spędzać czas. Jedną z akcji promującą czytelnictwo jest organizowany cyklicznie Dzień Głośnego Czytania, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Czytanie dla pokoju” .. Uczniowie klas IV-VIII wspólnie z polonistkami – Anną Nikiel i Anną Wężyk – czytali opowiadania z „Gorzkiej czekolady”

Tym razem lekcje języka polskiego odbywały się w sposób nieszablonowy: wszyscy siedzieli w kręgu, a książka krążyła z rąk do rąk. Tak zorganizowane zajęcia sprawiły, że wszyscy obecni chłonęli te piękne i mądre opowiadania o tym, co w życiu najważniejsze: o przyjaźni, szacunku, sprawiedliwości, odwadze, wolności, ale też optymizmie, życzliwości, pokojowym nastawieniu do świata.

Z kolei w tematykę tegorocznej akcji  wychowawczynie klas młodszych wprowadziły książką  książką obrazową Iwony Chmielewskiej „Pamiętnik Blumki”. Narratorką historii opowiedzianej w niezwykły sposób jest tytułowa Blumka, która opisuje życie w Domu Sierot i ważne dla niej momenty.

I chociaż tegoroczne propozycje były o bardzo poważnych sprawach, to jednak nikt nie narzekał, a wręcz przeciwnie: wszyscy z zapartym tchem czekali na zakończenia prezentowanych historii.

Galeria zdjęć