A harmonijka i gitara akompaniowały…

06 mar 2020

 

        25 października uczniowie z klasy pierwszej i drugich uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Tomaszem Szwedem, które zostało zorganizowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczyrku. Pan Tomasz jest autorem książek dla dzieci z cyklu: Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce, jak również znany jest jako kompozytor, piosenkarz country i folk oraz psychoterapeuta Kliniki Budzik.
Autor rozpoczął spotkanie od nietypowego powitania: „Chwała zielonym lasom!”, które używane jest przez książkowych bohaterów z Leśnej Górki. Na takie powitanie należy odpowiedzieć:„I czystej wodzie chwała!”, co też dzieci uczyniły.
Podczas spotkania Tomasz Szwed w oryginalny i pasjonujący sposób dzielił się wiedzą, czytał fragmenty swoich książek, rozmawiał z naszymi dziećmi o życiu zwierząt i o tym co można zobaczyć w lesie.
Uczniowie świetnie się bawili, wykonując razem z artystą wpadające w ucho utwóry pt. „Panie bobrze”, „Ptasią piosenkę”, czy też bawiąć się w odgadywanie, z jakich drzew spadły prezentowane liście. A wszystko to przy porywającym akompaniamencie harmonijki ustnej i gitary. Na koniec dzieci mogły otrzymać cenny autograf pisarza.

Dziękujemy za zaproszenie i udział w fascynującym i pouczajęcym spotkaniu!